تبلیغات
سید احمد الحسن وصی و رسول امام مهدی یمانی موعود - بررسی نقش استعمار و صهیونیست در تشکیل جریان مدعی یمانی و امثال آن

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی احمد الحسن ، حجت الاسلام سید هادی صالحی، مدرس حوزه علمیه، شب گذشته در نشست تحلیل و بررسی جریان نوین مهدویت با موضوع جریان دروغین «احمد الحسن یمانی» که به همت دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمی نژاد برگزار شد، اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام افراد زیادی در نقاط مختلف سرزمین های اسلامی از جمله ایران از روی خباثت و یا توهم و نادانی ادعاهای مختلفی در رابطه با جریان مهدویت و افرادی چون حضرت مهدی(عج)، سید حسنی و سید یمانی مطرح کرده اند.
این محقق و پژوهشگر حوزه دین به تأثیری برخی از این ادعاها اشاره و ابراز کرد: آیت الله میرجهانی از بزرگان اصفهان، فرد خاصی را به عنوان سید حسنی قبول داشت و به مدت 15 سال به او معتقد بود و هرکاری که او می گفت انجام می داد تا این که آن شخص مدعی فوت شد و آیت الله میرجهانی به اشتباه خودش پی برد.
وی تاکید کرد: وقتی جریان های دروغین شخص بزرگی مثل آیت الله میرجهانی، صاحب تألیفات متعدد از جمله در زمینه مهدویت را فریب می دهند، فریب خوردن جوانان و طلاب جای تعجب ندارد.
حجت الاسلام صالحی به ادعاهایی احمد الحسن یمانی مبنی بر فرستاده و وصی حضرت مهدی(عج) بودنش اشاره و عنوان کرد: تاریخ اسلام بارها و بارها مدعیان مهدی(عج) را به خود دیده است و حال نباید به ادعاهایی در مورد سید حسنی و سید یمانی توجهی کند.
مدعیان دروغین بر این باورند که فرقه های دروغین هیچ مشکلی با اسرائیل ندارند
وی به تعدادی از این ادعاها اشاره و ابراز کرد: سید محمد مشعشع، با ادعای مهدویت و لشکرکشی، خوزستان و بصره را تصرف و حکومت تشکیل داد و عده ای به او ایمان آورده بودند زیرا نامش محمد بود و دست به شمشیر قیام کرده بود.
مدرس حوزه علمیه خاطرنشان کرد: بعد از سقوط رژیم بعث عراق فرقه های متعدد فکری و فکری، نظامی در عراق ظهور کردند که می توان به فرق سلوکی، امام الربّانی، سید محمود حسنی، جند السماء، جریان یمانی و .... اشاره کرد.
وی تصریح کرد: این فرقه ها ویژگی مشترکی با هم دارند و آن این است که هیچ کدام اقدامی علیه اشغالگران انجام ندادند و هدفشان به صورت مستقیم آمریکا و اسرائیل غاصب نبوده است؛ درست مثل وهابیت که هیچ مشکلی با اسرائیل ندارد.
حجت الاسلام صالحی از نقش صدام حسین در ایجاد این گروه ها سخن گفت و افزود: پس از انتفاضه شیعیان در عراق، صدام حسین که کانون مخالفت و مقابله با خود را حوزه های علمیه تشخیص داده بود، تعداد زیادی از جوانان بعثی که توانایی های بالایی در جاسوسی، سازماندهی، تحلیل و ایجاد آشوب و بلوا داشتند را به عنوان طلبه راهی حوزه های علمیه کرد.
وی با بیان این که یکی از این افراد «ضیاء عبدالزهرا» بود، ادامه داد: این افسر بعثی دوره های آموزشی مرتاضی را در هند سپری کرده بود و پس از انتفاضه در بین طلبه ها و سایر شیعیان زندانی حضور یافت؛ او که به وسیله بعثی ها از اطلاعات زندانی ها و یا برنامه های بعثی ها برای زندانیان مطلع بود، شروع به پیشگویی و تعبیر خواب می کرد و به گونه ای این برنامه را با همکاری دستگاه های بعثی پیش برد که اطرافیانش مجذوب او شده و با او بیعت کردند.
ضیاء عبدالزهرا همراه و متحد با احمد الحسن یمانی
مدرس حوزه علمیه عنوان کرد: «ضیاء عبدالزهرا» بعد از سقوط صدام و پس از آزادی از زندان گروهک جند السماء را تاسیس و با ادعای مهدویت با احمد الحسن یمانی همراه و متحد شد؛ آنها در سال 85  تصمیم گرفتند در یک عملیات نظامی یک هزار و 200 نفر از مراجع، علما و روحانیون و طلبه های نجف را به قتل برسانند اما عملیات آنها فاش شد و به درخواست دولت عراق، نظامیان آمریکا محل تجمع آنها را بمباران کردند که در این حمله بیش از دو هزار نفر از اعضای این گروه از جمله 200 نفز از پیروان احمد الحسن یمانی کشته شدند.
وی به ارائه توضیحاتی پیرامون شخصیت و بیوگرافی احمد الحسن یمانی پرداخت و بیان کرد: نام اصلی او احمد اسماعیل گاطع و متولد قبیله 1973 در قبیله صیامر از منطقه هویر در شهرستان زبیر از استان بصره است؛ قبیله ای که هیچ سیّد و اولادی پیغمبری در آن وجود ندارد ولی با این وجود او ادعا می کند از نسل اهل بیت(ع) است.
عملیات های جریان دروغین احمد الحسن یمانی
حجت الاسلام صالحی خاطرنشان کرد: احمد اسماعیل که به همراه برادرش از افسران رژیم بعث بود، در سال 1992 مدرک مهندسی اش را از دانشگاه بصره دریافت کرد و در اواخر حکومت صدام مأمور شد تا در حوزه علمیه شهید سید محمد صدر، پدر مقتدی صدر، طلبه شود و شاید همین موضوع باعث شده تا مقتدی صدر تا امروز هیچ موضعی علیه او اتخاذ نکند؛  البته این دو یک هدف مشترکی هم دارند و آن ترور آیت الله سیستانی است، موضوعی که مقتدی صدر حداقل دوبار تا امروز برای عملی شدن آن اقدام کرده است.
وی تصریح کرد: احمد اسماعیل پس از دوسال حضور در حوزه علمیه معمم شد و عمامه سیاه را برای خود انتخاب کرد، او پس از مدتی عنوان کرد مراجع و علما مانع ظهور امام زمان هستند.
مدرس حوزه علمیه خاطرنشان کرد: احمد اسماعیل اولین دعوت علنی اش را در جمادی الثانی 1424 قمری انجام می دهد و در ماه رمضان همان سال عنوان می کند از طرف امام زمان(عج) مأمور شده تا اهل زمین را به قیام علیه ظالمین دعوت کند؛ او همچنین ادعا می کند نسبش با چهار واسطه به امام زمان(عج) می رسد و ایشان را چندین بار مشاهده کرده است.
وی افزود: احمد اسماعیل یا همان احمد الحسن یمانی ادعا می کند امام زمان(عج) از او خواسته تا در سه زمینۀ علمی، عملی و مالی اصلاحاتی را در حوزه های علمیه انجام دهد.
حجت الاسلام صالحی به دومین عملیات نظامی این جریان پس از عملیات ناموفقشان در نجف اشاره و عنوان کرد: این جریان قرار بود در سال 1422 قمری و در روز تاسوعا طی عملیاتی به رهبری سید حسن الحمامی، شهرهای نجف، کوفه، بصره و ناصریه را تصرف کرده و مراجع و علمای این شهر را به قتل برسانند که این عملیاتشان به جز شهر بصره که به صورت ناقص اجرا شد، نا موفق ماند و عوامل آن همچون سید حسن حمامی دستگیر شدند.
ستاره داوود آرم فرقه دروغین احمد الحسن یمانی
وی افزود: سید حسن حمامی در تلویزیون عراق به بیان اعترافاتی پرداخت و گفت:هزینه و دستورات ما از خارج از کشور از جمله امارات به ما می رسید، ما ستاره داوود را به عنوان آرم خود انتخاب کرده ایم و قرار بود پس از تصرف این شهرها علما را به قتل رسانده و با احمد الحسن یمانی به عنوان مهدی موعود بیعت کنیم.
وی با بیان این که احمد حسن یمانی هم اکنون در امارات زندگی می کند، به سیر ادعاهای او پرداخت و بیان کرد: او در ابتدا خود را  فرستاده و رسول حضرت مهدی(عج) معرفی کرد، سپس گفت من پسر امام زمان(عج) هستم و در ادامه ادعای معصوم بودن  کرد.
مدرس حوزه علمیه اظهار کرد: او سپس گفت من سید یمانی هستم و از آنجایی که متولد بصره است، سخن خود را این گونه توجیه کرد که حجاز از تهامه است و تهامه از یمن، لذا پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) که من هم از نسلشان هستم همگی یمنی هستند.
حجت الاسلام صالحی ابراز کرد: احمد حسن یمانی سپس ادعا کرد وصی و جانشین حضرت مهدی(عج) است و در ادامه گفت من حجت خدا و قائم به امر هستم.
وی بیان کرد: او برای تائید سخنان و ادعاهایش به دلایلی چون خواب دیدن های خودش و دیگران، استخاره، اخبار غیبیه، آمادگی برای مناظره و مباهله و ضرورت بیعت اشاره می کند.
خواب حجت نیست/شباهت های فرقه دروغین احمد الحسن با فرقه ضاله بهائیت
مدرس حوزه علمیه با بیان این که خواب حجت نیست، گفت: این جریان دروغین به فردی که استخاره اش برای پیوستن به آنها بد آمده باشد می گویند آمادگی و لیاقت پیوستن به احمد الحسن را کسب نکرده ای و باید به تلاوت قرآن و انجام عبادت بپردازی و دوباره و یا چند باره بیایی.
حجت الاسلام صالحی افزود: احمد الحسن یمانی یک رقیب جدی در یمن دارد و شهر صنعا دارد که بارها احمد الحسن را به مناظره دعوت کرده است اما او این دعوت را نمی پذیرد و صرفاَ ادعای مناظره می کند؛ او همچنین از مباهله با یکی از مراجع بزرگ عراق سر باز زد.
وی به شباهت های این فرقه دروغین با فرقه ضاله بهائیت پرداخت و بیان کرد: سیر ادعاها، غلط خواندن عمدی قرآن، مخفی کردن رئیس گروه و انجام تبلیغ توسط سایرین، استفاده از ستاره داوود، راه اندازی تشکیلات، تهمت زدن به علما، قصد کشتن علما و زائرین، عملیات نظامی، ترک تقلید، ادعای معجزه، ادعای علم غیب، عدم اقدام علیه بیگانگان و ... از جمله مشترکات بین این دو فرقه است.
وی با بیان این که این فرقه مدرسه ای در قاهره تاسیس کرده است، گفت: محمد مرسی، رییس جمهور مصر چندی قبل دستور داد تا تمام مراکز شیعی به جز مدرسه احمد الحسن یمانی در مصر تعطیل شوند؛ همچنین تلویزیون مصر به این فرقه اجازه تبلیغ و پخش فیلم ها و کلیپ های تبلیغی شان را می دهد و برایشان میز گرد و مناظره های تلویزیونی برگزار می کند که این ماجرا مشکوک است.
طبقه بندی: بانک اخبار، 
برچسب ها: سید هادی صالحی، صدام حسین، جریان مدعی یمانی، احمد الحسن، www.almahdyoon.ir،  
دنبالک ها: احمد الحسن،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 خرداد 1392 توسط سید احمد الحسن