تبلیغات
سید احمد الحسن وصی و رسول امام مهدی یمانی موعود - احمد الحسن اولین نفر از 313 یار امام !!!

 

ردی بر یک توهم

 بگو مگو های عالمانه

   حجت الاسلام سبحانی (دین پژوه)

 انصار مدعی یمانی می گویند :

اولین یار از 313 یار امام زمان از بصره و نام وی در روایات احمد است :

از امام صادق (ع)در حدیثی بلند که نام اصحاب قائم ذکر فرموده نقل است که:  (... واز بصره عبد الرحمن بن اعطف بن سعد و احمد وملیح وحماد بن جابر...)  و چه مانعی باشد که این احمد ذکر شده در روایت همان احمد الحسن باشد ، حالا که فهمیدیم که نامش احمد است و از بصره !!؟

کتاب رسالتی آشکار 1 (البلاغ المبین 1) شیخ ناظم العقیلی

در جواب آنها می گویم :

      اولاً : هر کجا که نام احمد در روایتی آمد ، مگر منظور احمد الحسن شماست که معلوم نیست اصل و نسب وی چیست و کجاست و حتی اسم واقعی او آیا احمد است یا نه  !! و از کجا آمده !؟و آیا وجود خارجی دارد یا خیر !؟ او فقط یک مدعی دیجیتالی و اینترنتی است که شما حتی قادر نیستید زنده بودن او را ثابت کنید .

    ثـانیاً : حدیث فوق تحریف شده است و در کتاب های احادیث به نحـوی دیگر آمده است :

ومن البصره: عبد الرحمن بن الأعطف بن سعد، و أحمد بن ملیح، وحماد بن جابر ... ( دلائل الامامة چاپ دار الذخائر ، قم صفحه 318 )

وچون احمد شما فرزند حسن یا اسماعیل است با حدیث فوق تطابق ندارد . زیرا در حدیث آمده احمد فرزند ملیح است . پس شما به ناچار و از روی تعمد از نسخه ی غلط کپی برداری کردید .

ثـالثاً :  شما ازکتاب بشارت الاسلام نقل کردید که نویسنده آن بعد از ذکر حدیث فوق گفته که این حدیث که من ذکر میکنم غلط زیاد دارد و بنده آن را تصحیح کرده ام . در ضمن بشارة الاسلام وهمه کتابهای متاخرین یعنی علمای که بعد علامه حلی (متوفی قرن هشتم ) ، تا الان همه این روایت رو از کتاب دلائل الامامة که نویسنده آن محمد بن جریر بن رستم طبری شیعی(قرن چهارم) هست نقل کردند. و در این کتاب احمد فرزند ملیح است پس ادعای شما باطل می باشد .


کتاب بشاره الاسلام که مدعیان به آن استناد می کنند 

کتاب دلایل الامامه (در این کتاب که متاخرین همه از آن نقل کرده اند ) احمد فرزند ملیح است .


طبقه بندی: اعتقادات فرقه، 
برچسب ها: احمد الحسن، یاران امام، 313، جریان مدعی یمانی، المهدوین، انصارالمهدی، انصار امام مهدی،  
دنبالک ها: صفحه نخست،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 3 خرداد 1393 توسط سید احمد الحسن