تبلیغات
سید احمد الحسن وصی و رسول امام مهدی یمانی موعود - سید حسن نصرالله : ادعاهای احمد الحسن ادعاهایی بی دلیل ، بی منطق و غیر عقلانی است

 
سید حسن نصراالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» وابسته به موسسه «کشافة المهدی» لبنان، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام مهدی عج‌ در خصوص مسائل منطقه و در خصوص مسئله مهدویت سخنرانی کرد.
وی در گوشه ای از بیانات خود با اشاره به فعالیت احمد الحسن در فضای مجازی ( البته بدون ذکر نام وی ) ادعاهی وی را تکذیب ، پیروان آن را افرادی بیسواد و این چنین جریانات را خطرناک خواندند . 
وی در چهارمین نکته از سخنرانی خود فرمودند :
نکته چهارم که مهم‌تر از سه نکته قبل است، این است که الان در صفحات اینترنت و جاهای دیگر در تلویزیون میبینید که برخی ادعای نیابت خاص امام مهدی را می‌کنند. این افراد را باید تکذیب کرد. این امر واجب است. چرا که امام دیگر بعد از غیبت کبری نماینده خاص ندارند. 
اگر کسی چنین ادعایی کرد باید تکذیب شود. 
حتی برخی بدتر از این را می‌گویند و ادعا می‌کنند که فرزند امام مهدی هستند در حالی که نسل امام مهدی روشن است.
 اما برخی وقاحت را به جایی می‌رسانند که می‌گویند فرزند امام هستند یا نوه او هستند. این امر هست و رخ داده است.
 این مسئله در اینترنت و ماهواره‌ها هست. 
اینها ادعاهایی بی‌دلیل و بی‌منطق است که عقلانیتی در آن نیست اما با دل و قلب و احساس مردم بازی می‌کنند. برخی از این مدعیان حتی از اندک دانشی هم بی‌بهره‌اند. با کمی بررسی انسان می‌تواند بفهمد که این افراد چیزی در چنته ندارند. 
هر چقدر به آخر الزمان نزدیک می‌شویم، این فتنه‌ها که لزوما نظامی نیست بلکه عقیدتی است، بیشتر می‌شود.
متن کامل بخش فرهنگی سخنان ایشان را می توانید در ادامه مطلب ملاحظه نمایید .

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سید حسن نصراالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» وابسته به موسسه «کشافة المهدی» لبنان، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام مهدی عج‌ در خصوص مسائل منطقه و در خصوص مسئله مهدویت سخنرانی کرد.

دبیر کل حزب‌الله در ابتدا اعلام کرد که سخنان خود را در سه بخش ایراد خواهد کرد و بخش نخست را به مسائل سیاسی، بخش دوم را به مسائل فرهنگی (مهدویت) و بخش سوم را به موسسه «کشافة المهدی» اختصاص خواهد داد.

آمدن مهدی در آخر الزمان نزد شیعه و سنی قطعی و پذیرفته شده است

نصرالله در بخش فرهنگی سخنان خود به موضوع مهدویت پرداخت و در ادامه آن چهار نکته مهم را بیان کرد.

سید حسن نصرالله گفت: مسئله اول، اصل مسئله امام مهدی و بحث آمدن شخصی در آخرالزمان با مشخصات کذا و کذا است. این امر کاملا قطعی است نزد مسلمانان. روایات زیادی هم در این خصوص است که برخی از آنان به تواتر است. در این چارچوب برخی امور نزد همه مسلمانان پذیرفته شده است. اینکه فردی به نام مهدی که آخرالزمان می‌آید از ذریه محمد (ص) است. همچنین او از ذریه فاطمه (س) است که ویژگی های دینی، معنوی و علمی و معرفتی و رهبری دارد که با طاغوت‌های دنیا مقابله می‌کند و زمین را پس از آنکه پر از ظلم و فساد شده است ، پر از عدل و داد می‌کند.

سید حسن نصرالله افزود: بله در اینجا بحثی اختلافی هست درباره تولد ایشان. ما اعتقاد داریم که ایشان متولد شده است و فرزند امام حسن عسکری و امام هادی و... امام حسین از ذریه فاطمه (س) است. برخی دیگر نظرشان این است که ایشان در آخرالزمان متولد خواهد شد و چندین سال زندگی می‌کند تا شرایط فراهم شود تا آماده ظهور شود.

وی ادامه داد: نکته دیگری هست که (روایاتی) در کتب مسلمانان هست و از اتفاقات آینده سخن می‌گوید. یعنی پیغمبر (ص) در مسجد بوده و از آینده صحبت می‌کرده است. نه از آخر الزمان بلکه از آینده نزدیک. تا اینکه از اتفاقات آخر الزمان و نشانه‌های ظهور و آخر الزمان صحبت کرده است. هر پیامبری درباره آن صحبت کرده و روایاتی در این خصوص وجود دارد.

همچنین وی افزود: از هجرت پیغمبر (ص) به مدینه تاکنون خیلی از اتفاقات مانند تشکیل حکومت بنی‌امیه و حرکت خراسانی‌ها و حکومت بنی‌عباس‌ و حمله مغول‌ و اتفاقات مشابه دیگر رخ داده است... ما می‌توانیم جدولی از اتفاقاتی تهیه کنیم که پیغمبر ص از آن خبر داده بود و اکنون محقق شده است. این معجزه‌ای از رسول‌الله و ارتباط ایشان با پروردگار است. 

سید حسن نصرالله با تقسیم‌بندی برخی روایات گفت: برخی اتفاقات و روایات هست که از آینده سخن می‌گوید اما ضرورتا از امام مهدی سخن نمی‌گوید. قسم دیگر روایاتی است که از ظهور امام مهدی سخن می‌گوید بدون این که مدت زمانی معین کند که بگوید بعد از سه ماه یا شش ماه یا یکسال اتفاق می‌افتد.

دبیر کل حزب‌الله گفت: این موضوع خیلی مهم است. اینکه به مردم بگوییم چطور با این مسئله برخورد کنند. مردم دوست دارند که کسی از آینده به آنان خبر بدهد. این طبیعت مردم است. چرا که آینده خودشان و فرزندانشان است. برای همین در تلویزیون برخی‌ها می‌آیند و پیشگویی می‌کنند. این موضوع فی حد نفسه جذاب است. این مسئله ذوحدین است. میشود از علم پیشگویی به نفع خیر و می‌شود به نفع شر استفاده کرد. میشود برای امیدبخشی به مردم استفاده می‌کرد یا میشود آن را علیه مردم استفاده کرد.

نصرالله با بیان اینکه در اینجا چند نکته وجود دارد، گفت: امروز برخی افراد هستند که از علامات و نشانه‌هایی صحبت می‌کنند که اصلا در روایات اسلامی نیامده است. حتی در روایات ضعیف هم نیامده است. نه از پیامبر نه در کتب اسلامی نیامده است. اولا باید مواظب این مسائل باشیم و گفته‌های افراد که از نزد خودشان بیان می‌کنند ارزشی ندارد. بلکه باید برآمده از روایات رسیده از پیامبر و اهل بیت باشد. هرچیزی که ارتباطی با وحی و روایات پیامبر و اهل بیت ندارد، بی‌اساس است.

دوما، حتی در روایات موجود، ما نیازمند علمای محقق، متخصص داریم که حقیقت را به ما بگویند. در خصوص اخبار آینده و علامات ظهور و جنبش امام مهدی تا برپایی قیامت اصطلاحی داریم به نام «الملاحم و الفتن». برخی روایات هست که پیامبر آنان را نگفته اما به دروغ به پیامبر نسبت داده شده است... بنابراین باید با احتیاط با برخی روایات برخورد کرد. این موضوعی است که مرتبط با آینده و روحیه مردم و انگیزه و سرنوشت ملت‌هاست و بسیار حساس است.

سوما، از باب تاکید در سالروز میلاد امام مهدی، باید بگویم مشکلی وجود دارد در تطبیق علامات. یعنی اینکه برخی بگویند که فلانی خراسانی است فلان اتفاق ، اتفاق آخر الزمانی است. این مسئله اولا شرعا جایز نیست. اگر من این تطبیق را بکنم، مردم را گمراه کرده‌ام و شرعا جایز نیست. این مسئله به وهن و ضعف و تردید در میان مردم و حتی تردید در اصل عقیده (مهدویت) منجر می‌شود. پس نه در مساجد، نه در حلقات فرهنگی نه در جلسات و نه در کتب خود نباید چنین مطالبی را بیان کنیم که باز کننده باب فساد است. اما با این حال ما باب احتمال را نمی‌بندیم. بله احتمالهایی وجود دارد که حتی در این هم باید محتاط عمل کرد که نتیجه عکس ندهد.

نکته چهارم که مهم‌تر از سه نکته قبل است، این است که الان در صفحات اینترنت و جاهای دیگر در تلویزیون میبینید که برخی ادعای نیابت خاص امام مهدی را می‌کنند. این افراد را باید تکذیب کرد. این امر واجب است. چرا که امام دیگر بعد از غیبت کبری نماینده خاص ندارند. اگر کسی چنین ادعایی کرد باید تکذیب شود. حتی برخی بدتر از این را می‌گویند و ادعا می‌کنند که فرزند امام مهدی هستند در حالی که نسل امام مهدی روشن است. اما برخی وقاحت را به جایی می‌رسانند که می‌گویند فرزند امام هستند یا نوه او هستند. این امر هست و رخ داده است. این مسئله در اینترنت و ماهواره‌ها هست. اینها ادعاهایی بی‌دلیل و بی‌منطق است که عقلانیتی در آن نیست اما با دل و قلب و احساس مردم بازی می‌کنند. برخی از این مدعیان حتی از اندک دانشی هم بی‌بهره‌اند. با کمی بررسی انسان می‌تواند بفهمد که این افراد چیزی در چنته ندارند. هر چقدر به آخر الزمان نزدیک می‌شویم، این فتنه‌ها که لزوما نظامی نیست بلکه عقیدتی است، بیشتر می‌شود.

نکته آخر در بحث فرهنگی ، بحث بسیار مهم «توقیت» (تعیین وقت برای ظهور) است. در روایات داریم که این امر حرام اعلام شده است... مثل این است که بگوییم تا آخر ماه رمضان امام مهدی می‌آید. این مسئله از مسائل غیب است که فقط خدا از آن مطلع است. تعیین زمان برای ظهور بازی کردن با عقل و احساس مردم است.

در سالروز میلاد امام اولا باید ایمان و امید داشته باشیم به اینکه این موضوع، وعده قطعی و تعیین‌کننده خداوند است. دوما باید با امید به آینده نگاه کنیم. سوما باید منتظر ایشان و آینده باشیم. چهارم باید مسئولیت‌پذیر باشیم و منتظر حوادث نباشیم بلکه باید حوادث را ما بسازیم و مقدمات را فراهم کنیم سپس منتظر باشیم. برای همین مکررا از خدا می‌خواهیم و دعا می‌کنیم که خدا در فرج ایشان تعجیل کند و دعای اللهم کن لولیک... را می‌خوانیم.

طبقه بندی: آسیب های مهدویت،  بانک اخبار، 
برچسب ها: سید حسن نصرالله، مدعی فرزند امام مهدی، احمد الحسن، کشافة المهدی، پیشاهنگان مهدی، تکذیب احمد الحسن، نظر دبیر کل حزب الله لبنان،  
دنبالک ها: منبع خبر در خبرگزاری فارس، صفحه نخست سایت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 خرداد 1394 توسط سید احمد الحسن